Dnia 08 grudnia w Warszawie odbyła się 2. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Forum Młodych Socjologów.
Było to wydarzenie, które odbiegało od zwykłej akademickiej rutyny. Stanowiło okazję do poznania innych osób, które również są bardzo zainteresowane tematem socjologii.Wiele interesujących i jednocześnie żywych referatów, choć nie zabrakło też mniej ambitnych. Miejsce przeprowadzenia Forum (w samym sercu stolicy) oraz jakość jego organizacji po raz kolejny dowodzą, jak bardzo polskim socjologom zależy na przyszłości swojej nauki i kraju.
Podsumowując, było to wydarzenie, które pozostanie w mojej pamięci, pomimo trudności, jakie napotkałem w dotarciu tam i z powrotem.

Serhii Kamianskyi

Organizatorami konferencji były:
Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego;
Instytut Filozofii i Socjologii PAN;
Szkoła Nauk Społecznych (Graduate School for Social Research) IFiS PAN, IP PAN, IPS PAN.

Link do wydarzenia: