Warsztaty upcyklingowe naszej studentki z Dijon

W najbliższą środę (16. września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu odbędzie się warsztat upcyklingowy przygotowany w ramach stażu Erasmus+ przez studentkę z Uniwersytetu Burgundii w Dijon, Oziomę Uzodinmę.

Celem warsztatów jest promowanie zrównoważonej mody (upcyclingu) oraz komunikacja międzykulturowa między obcokrajowcami (w tym studentami zagranicznymi) a mieszkańcami Opola.

Przyniesione przez uczestników używane ubrania zostaną przetworzone z pomocą organizatorki i powstaną: plecak lub torba na zakupy. Wszystko przy użyciu prostych, kreatywnych metod majsterkowania bez konieczności szycia. Szczegóły i zapisy przez stronę biblioteki.

Ozioma Uzodinma jest studentką studiów magisterskich Projects in International and European Cultural Engineering a na Uniwersytecie Opolskim odbywa staż Erasmus+ w Interdyscyplinarnym laboratorium przestrzeni społecznych i projektów artystycznych, podczas którego poznaje metody pracy i strategie komunikacyjne jednostek polskiego sektora kreatywnego.